Uczelniane Centrum Informatyki zachęca pracowników i studentów naszej Uczelni do skorzystania z ogólnouczelnianych kursów dostępnych na platformie zdalnego nauczania dotyczących bezpieczeństwa informatycznego oraz legalności oprogramowania komputerowego. 07.03.2017 14:20

Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa danych umieszczonych w systemach informatycznych jak i bezpieczeństwo prawne związane z wykorzystywaniem infrastruktury informatycznej Uczelniane Centrum Informatyki zachęca do skorzystania z ogólnouczelnianych kursów dostępnych na platformie zdalnego nauczania dotyczących bezpieczeństwa informatycznego oraz legalności oprogramowania komputerowego. Różnorodne formy ataków przestępców internetowych, które są obecnie stosowane często wykorzystują brak odpowiedniej wiedzy swoich ofiar na temat technik przestępczych i zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Udostępnione kursy pozwalają osobom bez wiedzy informatycznej chociaż w części te braki uzupełnić.  Kursy dostępne są dla wszystkich pracowników i studentów Uczelni po kliknięciu na stronie pracowników lub studentów w zakładkę: E-Usługi\E-edukacja lub po wpisaniu adresu e-edukacja.zut.edu.pl. Zalecaną przeglądarką jest Internet Explorer lub Firefox. Technologie użyte  w systemie nie są niestety w pełni wspierane przez przeglądarkę Microsoft Edge.