Uczelnia XP - aktualności i pomoc

Wskazówki do zamieszczania prac dyplomowych 29.07.2020 16:00

Zamieszczanie prac dyplomowych w repozytorium uczelnianym

Ostateczna wersja pracy dyplomowej powinna być zamieszczana przez studentów poprzez e-dziekanat. Podczas zamieszczania przez studenta pliku pracy system sprawdza dopuszczalną wielkość pliku - 20 MB. Jeżeli w szczególnie uzasadnionych przypadkach praca jest zamieszczana przez pracowników dziekanatu z poziomu systemu DziekanatXP nie jest sprawdzana wielkość zamieszczanego pliku.

Podczas zamieszczania plików do repozytorium uczelnianego plik pracy powinien być oznaczony jako plik pracy. Podczas zamieszczania plików innych niż plik pracy nie jest wymagane jakiekolwiek oznaczenie pliku.

System domyślnie ustawia parametry pracy następująco:

1. - Praca pisemna – Tak
  2. - Praca utajniona – Nie
  3. - Plik pracy uszkodzony – Nie
  4. - Egzamin dyplomowy bez pracy - puste

Parametry 1, 2 i 3 ustawiane są w Składnikach na zakładce Dyplom a parametr 4 w polu wyboru w dolnej części okna Dyplom.

Pracownik dziekanatu po otrzymaniu od promotora raportu z JSA zaznacza na zakładce Dyplom pole wyboru Oświadczenie promotora o braku wystąpienia plagiatu.

W przypadku prac współautorskich powinien być zamieszczony plik pracy przez jednego współautora. Nazwa pliku pracy powinna być wygenerowana przez system. Po zamieszczeniu pliku pracy pracownik dziekanatu powinien wprowadzić w DziekanacieXP na zakładce Dyplom  dane współautora (współautorów) pracy oraz ustawić poprawną wartość w polu Rodzaj rozliczenia dydaktyki – jeżeli praca ma dwóch współautorów - „Podwójna”. Czynności tej nie należy wykonywać przed zamieszczeniem pliku pracy.