Uczelnia XP - aktualności i pomoc

Zakładanie kont pracowniczych 04.12.2019 14:27

Nowa metoda zakładania kont pracowniczych polega na samodzielnym utworzeniu konta USK przez zatrudnianego pracownika.

Pracownicy zatrudniani na etat otrzymują w Dziale Kadr kopertę zawierającą instrukcję i kod do samodzielnego założenia konta. Osoby prowadzące zajęcia w ramach umów cywilno-prawnych otrzymają taką kopertę w dziekanacie.

WAŻNE !!! Pracownik może założyć konto wtedy gdy jego dane znajdą się w systemie HMS. Dane pracowników zatrudnianych w ramach umów cywilno-prawnych zamieszczane są w systemie UczelniaXP po zatwierdzeniu wniosku o zatrudnienie a w systemie HMS po podpisaniu umowy przez pracownika, co z przyczyn obiektywnych  powoduje pewne opóźnienie możliwości zakładania konta przez pracownika.

W UczelniXP, w danych pracownika, w zakładce Dodatkowe w polu Hms uprawnienia do konta USK wpis Tak oznacza, że dane pracownika są w systemie HMS i pracownik może samodzielnie założyć swoje konto, które umożliwia dostęp do e-dziekanatu oraz korzystanie z usług sieciowych ZUT.